2012 Avrupa Şampiyonası Sıralama ve İstatistikleri

Dünya’nın gözünün üzerinde olduğu belirli futbol müsabakaları olduğunu biliyoruz. Bunu hem yerel ligler hem de uluslararası turnuvalar olarak farklı kategoriler eşliğinde değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Nitekim 2012 Avrupa Şampiyonası sıralama ve istatistikleri de hemen her yönden spor tutkunu olanların dikkatini çekebilecek bir noktada bulunuyor. Öyle ki gol krallarının sayısı, tutturulmuş olan gol ortalaması ve maçlara giden seyirci kapasitesi de bunların en güzel örnekleri arasında rahatlıkla sayılabilir.

Turnuva boyunca toplam 31 maç oynandı. Bu maçlarda atılan gol sayısı ise 76, yani maç başına neredeyse 2,45’lik bir oran yakalanmış durumda. Ek olarak turnuvayı yerinde takip eden 1.440.896 kişi olduğunu da dip not olarak belirtmiş olalım.

2012 Avrupa Şampiyonası En Çok Gol Atan Oyuncular

Böylesine köklü organizasyonlarda takım başarılarının yanı sıra bireysel olarak yakalanmış olan verilerin de öneminin büyük olduğunu tahmin edebiliyoruz. 2012 Avrupa Şampiyonası en çok gol atan oyuncular listesi de eminiz ki futbol severlerin alakasına maruz kalacaktır. Zira az sayıda gol ile bu unvanı elde etmiş olan çok sayıda futbolcu bu turnuvada ön plana çıkmayı başarmış durumda.

3’er gol atan Mandzukic, Mario Gomez, Balotelli, Ronaldo, Dzagoev ve Torres 1 Temmuz’da oynanan final maçının ardından ödülleri ile buluştular. İspanya ve İtalya arasında oynanan final maçının kazananı ise tıpkı 2008 senesinde olduğu gibi yine İspanya oldu. Böylelikle boğalar bu turnuvayı 3.kez kazanma başarısını da göstermiş oldu.

2012 Avrupa Şampiyonası En Değerli Oyuncu

Elbette takım sporlarında çok fazla bireysel performansların ön plana çıkmasını beklemeyiz. Genel olarak insanlar da günün sonunda hangi takımın kupayı kazandığı ya da hangi oyuncunun final maçına damga vurduğu ile ilgilenirler. 2012 Avrupa Şampiyonası en değerli oyuncu ödülü de bu yüzden kıymetli bir noktada yer alması ile biliniyor.

Kariyerine Barcelona’da devam ettiği dönemlerde de son zamanların en iyi orta sahası olarak lanse edilen Iniesta bu turnuvada ortaya koymuş olduğu olağanüstü futbol ile takdirleri topladı. Vermiş olduğu paslar ve takımını oyun içerisinde yönlendirmesi ile flaşların kendisine dönmeyi sağlayan oyuncu hem takımı ile kupaya uzanırken hem de böylesine değerli bir ödülün sahibi oldu.

Similar Posts
2018 Dünya Kupası Sıralama ve İstatistikleri
14 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında Rusya’nın ev sahipliğinde yapılan 2018 Dünya Kupası kendi içerisinde barındırmış olduğu hikayeler ile de dikkat...
2016 Avrupa Şampiyonası Sıralama ve İstatistikleri
Modern futbolun temellerinin atılmaya başlanmış olduğu turnuvaların başında Avrupa Şampiyonası gelmektedir. Futbol dünyasının Euro 2016 olarak benimsemiş olduğu bu organizasyon...
2014 Dünya Kupası Sıralama ve İstatistikleri
Dünya kupası tarihinde önemli anların yaşandığı, ilginç durumların ortaya çıktığı pek çok maçtan ve istatistiki veriden söz edebiliriz. Özellikle oyuncuların...

Henüz bir yorum yok. Bu konuya yorum yapabilirsin.

Yorum Yapın


İsim (required)

Email (required)

Website